Dřevěná, plastová nebo hliníková okna?

Preference konkrétního materiálu, který má zaručit nejlepší vlastnosti jako jsou izolace, stabilita, trvanlivost povrchu a vůbec celkovou funkčnost oken, spíše souvisí s argumentací těch, kteří je nabízejí. Pokud někdo nabízí pouze plastová okna, bude Vám tvrdit, že právě ta jsou ta nejlepší. Stejně tak tomu bude v případě prodejců oken z ostatních materiálů. Zdaleka to ale není pravda. Každý z materiálů má své výhody a pochopitelně i nevýhody. Z pohledu izolačních vlastností se dá s jistotou říci, že volba materiálu až tak velikou roli nehraje – u všech se dá dosáhnout podobných hodnot. Nejvýznamnější roli hrají 2 faktory. Prvním z nich je design, vhodnost daného materiálu podle typu stavby. A druhým, samozřejmě, finanční možnosti zákazníka.

Z pohledu designu bychom to mohli vnímat asi takto:

● rekonstrukce staršího domu nebo bytu = plastová okna
● moderní novostavba = hliníková nebo dřevohliníková okna
● venkovské stavení popř. retrostavba = dřevěná okna

Není to pochopitelně žádné dogma nebo návod, jak se rozhodovat, je to pouze čistá statistika, respektive trendy poslední doby. Každopádně ať už se rozhodnete jakkoliv, zásadní roli hraje kvalitní montáž. Stačí malá chybička a okna nebudou fungovat tak, jak mají.

Zde si dovolíme malé doporučení. Na montáži opravdu nešetřete a vybírejte firmu, která má hodně zkušeností.

Emtera s.r.o.

Zde si dovolíme malé doporučení. Na montáži opravdu nešetřete a vybírejte firmu, která má hodně zkušeností, což se dá ověřit jejími referencemi. Pokud se rozhodujete, jaký typ materiálu pro okna zvolit a potřebujete si o tom s někým popovídat, neváhejte nás kontaktovat.

Plastový profil
Hliníkový profil
Dřevěný profil
Dřevohliníkový profil

Více informací naleznete v sekci produkty.

Komentáře